Twój koszyk jest obecnie pusty!
Podcast
Podcast #068 – Kilka słów o sketchnotingu – rozmowa z Joanną Celustą [współpraca barterowa]
W dzisiejszym odcinku porozmawiam z Joanną Celustą, autorką książki Sketchnoting: Jak prezentować swoje myśli za pomocą prostych rysunków i grafik. Dowiecie się między innymi jak przełamać się, by zacząć tworzyć notatki wizualne, co jest najważniejsze w sketchnotingu i co warto zrobić na początku tej przygody. Zapraszam do wysłuchania! Ci którzy mnie znają, wiedzą, że od…
Podcast #067 – Pisarskie kroczki – Napisałam powieść i co dalej?
Napisałaś książkę i myślisz, że najtrudniejsze za tobą? No to się przekonajmy! Jak można wydać książkę? Spędziłaś miesiące, może nawet i lata pisząc swoją powieść. Spędziłaś niezliczone godziny na poprawkach, dopisywaniu scen i wątpieniu we własne możliwości, ale o to jest! Gratuluję, ale co dalej? Cóż drogi są 3. Pierwszej opcji nie będę wyjaśniać, tym…
Podcast #066 – Pisarskie kroczki – Uwaga, imposter na pokładzie!
Boisz się co inni pomyślą? Na myśl o tym, że twoi dziadkowie mieliby przeczytać twoje dzieło w którym są sceny łóżkowe robi ci się wstyd? A może zaczynasz wątpić w siebie, swoje kompetencje, wiedzę i twój utwór? No to witaj w klubie. Chyba każdy kto miał kiedyś okazję stworzyć coś zmagał się ze strachem i…
Podcast #065 – Pisarskie kroczki – „Brać się do roboty, wroga bić już czas!”
No dobra, cytując piosenkę z filmu Mulan (tego animowanego) “Brać do roboty, wroga bić już czas!”. Mamy swój arsenał w postaci planów wydarzeń, odpowiedzi na pytania po co piszemy, dla kogo, jaki cel ma bohater, jaki jest punkt zwrotny itp. No to czas na prawdziwą zabawę i wyzwanie w postaci napisania powieści. Jak zacząć pisać…
Podcast #064 – Pisarskie kroczki – Grunt to mieć plan
Jak stworzyć coś co ma ręce, nogi i nie ma osobowości starego kalafiora? Dzisiaj będzie o tym jak zaplanować powieść, swoich bohaterów, świat i nie pogubić się w tym wszystkim. Zastanów się kto jest twoim odbiorcą docelowym Zacznijmy od tego, że masz pomysł na książkę czy też opowiadanie. Za pewne marzysz o tym, by zdobyła…
Podcast #063 – Pisarskie kroczki – Ogród pomysłów
No dobra, zacznijmy zabawę i odpowiedzmy sobie na pierwsze pytanie “Skąd brać pomysły?”. Czy trzeba czekać, aż ta Muza usiądzie nam na ramieniu i zacznie szeptać miłe słówka? Oczywiście nie! Jasne, zdarza się, że natchnienie i pomysły spadają jak grom z jasnego nieba, ale to jeszcze nie zapowiada sukcesu. Wszak z tą ideą trzeba coś…
Podcast #062 – Sztuka odpuszczania
Co, pewnie zdziwieni, że w podcaście, który z założenia miał być motywacyjny mówię o odpuszczaniu? Na pierwszy rzut oka wydaje się to być bez sensu, jednak prawda jest taka, że odpuszczanie sobie to sztuka, której niewiele osób potrafi, a która jest ogromnie potrzebna! Dużo słyszy się motywowania typu “jak się powiedziało A to teraz musisz…
Podcast #061 Mama po raz drugi
Powroty, powroty, powroty! Dzisiejszy odcinek będzie trochę streszczeniem tego co u mnie się zmieniło od kiedy słyszeliśmy się po raz ostatni. Za to w kolejnym opowiem wam o moim nowym projekcie na który bardzo się cieszę, ale nie wyprzedzajmy faktów! Witajcie, dawno mnie tu nie było! Praktycznie rok. Był to okres, kiedy wiele zmieniło się…
Podcast #060 – Jak rozmawiać po poronieniu
Dzisiejszy odcinek jest dosyć, nazwijmy to inny. Przynajmniej dla mnie. Porozmawiamy o poronieniu. Nie jest to temat przyjemny i może się większości z was wydawać, że temat was nie dotyczy, ale uwierzcie mi to zjawisko jest o wiele powszechniejsze niż się by mogło wydawać. Szacuje się, że ok. 20% wszystkich ciąż jest roniona. Część z…
Podcast #059 – O co tyle krzyku cz.5 – język
Mówi się, że język jest żywy, ponieważ ewoluuje i przystosowuje się do potrzeb dzisiejszego świata. Aktualnie istnieją słowa określające między innymi przedmioty czy zawody, których nie było jeszcze sto lat temu. Idąc też w drugą stronę, aktualnie niektóre słowa, które były używane dawniej wyszły z obiegu. Nikogo niespecjalnie to dziwi, aczkolwiek jedna sprawa językowa wywołuje od…
Podcast #058 – O co tyle krzyku cz.4 – Zdrowie i seksualność
Zdrowie można podzielić na psychiczne i fizyczne. Niestety częściej zwraca się uwagę na to drugie, mimo iż pierwsze jest równie ważne, a zaniedbanie go może nieść za sobą tragiczne skutki. Co więcej warto podkreślić, że jedno może wpływać na drugie, w związku z tym coraz głośniej się mówi o tym, by do tematu zdrowia podchodzić…
Podcast #057 – O co tyle krzyku cz.3 – Rodzicielstwo
Wizerunek kobiet niezmiennie od stuleci jest kojarzony głównie z rolą matki. Przez wieki to one w głównej mierze zajmowały się wychowaniem dzieci, podczas gdy ojcowie mieli zapewnić byt rodzinie poprzez pracę zarobkową. Jednakże wraz z rozwojem ludzkości, a także ze względu na wojny i braki mężczyzn zdolnych do pracy, kobiety zaczęto zatrudniać między innymi w fabrykach,…