Książki, podcasty, kroczek po kroczku

Okładka książki - Michał Szafrański "Zaufanie czyli waluta przyszłości"

Jak zdobyć zaufanie, by zarabiać miliony – Zaufanie, czyli waluta przyszłości

Pewnie ci z was, którzy interesują się finansami znają Michała Szafrańskiego, czyli jednego z najbardziej znanych blogerów finansowych. Oprócz bloga, Szafrański ma na swoim koncie podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy, książkę Finansowy Ninja o której niedługo opowiem, a także najnowszą książkę – Zaufanie, czyli waluta przyszłości

Jest to przyjemna książka, która opisuję drogę Szafrańskiego od jego początków, czyli napisania książki o Windowsie 95, po zarabianiu milionów z jego bloga. Mimo iż czytelnik ma przed sobą ponad 400 stron, całość czyta się dosyć szybko. Bardzo fajne jest to, że przy każdym nowym rozdziale dotyczącym już prowadzenia bloga, autor podaje swoje statystyki, mianowicie okres, liczbę czytelników, przychody netto, koszty netto i wiek bloga, dzięki temu możemy mieć lepszy pogląd jak wszystko się zmieniało. 

Zaufanie mogę też śmiało zaliczyć do książek inspirujących i to nie tylko na polu biznesowym jakim jest zarabianie ogromnych pieniędzy na samodzielnym prowadzeniu bloga, ale również pod względem życiowym. Nie będzie chyba ogromnym spoilerem, jeśli powiem, że Szafrański w swoim życiu przeżył poważny wypadek, który unieruchomił go na kilka miesięcy, po czym przebiegł maraton. Jest to zdecydowanie jeden z tych ludzi obok których historii nie da się przejść obojętnie. 


„Zaufanie, czyli waluta przyszłości” Michał Szafrański