Książki, podcasty, kroczek po kroczku

48-godzinna doba – całościowe zarządzanie czasem

Dzisiaj zero feminizmu, obiecuję! 

Tym razem chciałam powiedzieć o książce 48-godzinna doba – Jak podwoić swoją produktywność autorstwa Macieja Wieczorka, którego może niektórzy znają z podcastu i filmów na YouTubie Expert w Bentleyu (swoją drogą ciekawy podcast, chociaż muszę przyznać, że nie wszystkie odcinki mnie interesowały). 


Książka składa się z 6 części. Jak dla mnie najciekawsza była 1 część, która dotyczyła zarządzania sobą w czasie. Autor podaje nam ok. 60 różnych technik, które mogą być przydatne przy zarządzaniu sobą w czasie. Część z nich już znałam, chociażby z książki Oli Budzyńskiej  Jak zostać Panią Swojego Czasu, chociaż znalazły się też takie, które mnie zaciekawiły, jak np. lista swoich zasad, czy też stworzenie listy rzeczy, które można zrobić w czasie gdy czekamy na kogoś. 

Pozostałe części skupiały się na kwestii wykorzystywania różnych technologii, gadżetów i aplikacji by być bardziej efektywnym. Osobiście było to dla mnie mniej pasjonujące, jednak uważam to za duży plus, ponieważ pokazuje to całościowe podejście do kwestii zarządzania czasem, które nie wynika tylko z naszego zaangażowania i stosowanych technik, ale także z możliwości jakie daje nam najnowsza technologia.

Język książki jest prosty, a rozdziały krótkie, ale treściwe, więc całość czyta się bardzo szybko. Kolejną wartością tej książki jest to, że czasami na koniec omawianej techniki są pytania/ zadania, które robiąc pozwalają lepiej spojrzeć na swoje potrzeby i pokazują jak w praktyce wykorzystać omawiane sposoby.


Podsumowując, uważam, że jest to bardzo dobra książka z której można wiele wynieść. Znajdą coś dla siebie zarówno pasjonaci technik zarządzania sobą w czasie, jak również technologii i gadżetów. 


„48-godzinna doba” Maciej Wieczorek