Książki, podcasty, kroczek po kroczku

Podcast #038 – Urodzinowy odcinek

Dzisiaj odcinek specjalny, a mianowicie urodzinowy. Tak się składa, że świętuje podwójnie, bo w tym tygodniu miałam swoje urodziny, a za kilka dni pierwsze urodziny będzie miał podcast Małymi kroczkami. Bardzo się cieszę, że podjęłam decyzję o założeniu go, ponieważ sprawia mi to ogromną przyjemność. Daję upust swojej kreatywności, a jednocześnie mam swoją własną prywatną, ale w sumie publiczna przestrzeń, by wyrazić swoje myśli. Chociaż czasami zastanawiam się po co ja to w ogóle robię, przecież i tak mało kto tego słucha, to nie chcę z tego rezygnować. Może chociaż jednej osobie pomogę, może chociaż jedną osobę zainspiruje, a jak nie, to będę mieć fajną pamiątkę na lata. Chciałam również podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają, moim przyjaciołom, znajomym i rodzinie, a zwłaszcza mojemu mężowi, który bardzo mi pomaga i motywuje do działania. 

Dobra, a teraz nie przedłużając – postanowiłam powiedzieć kilka ciekawostek o mnie i o moim podcaście. Z racji na to, że w tym roku stuknęło mi ćwierćwiecze, łącznie będzie 25 punktów. 

 1. Jestem osobą kreatywną, która od dziecka uwielbiała tworzyć. Marzyłam między innymi o byciu pisarką, a moje pierwsze próby były na początku podstawówki. Chciałam stworzyć serię opowiadań o chłopcu i jego przyjacielu małpce. Skończyło się na stronie tytułowej i chyba kilku linijkach tekstu. Potem w liceum miałam największy upust pisarki. Z tamtego okresu mam kilka zeszytów wierszy, kilka plików opowiadań i nawet napisałam powieść. 
 2. Wyglądam bardzo młodo jak na swój wiek. Do tego stopnia, że kilka miesięcy temu jak otworzyłam drzwi Pani z urzędu, która roznosiła listy zapytała się mnie, czy w domu jest ktoś dorosły… Natomiast jak byłam na początku ciąży (miałam już ponad 20 lat) to jakiś facet zapytał się mnie jak poszły mi testy ósmoklasisty…
 3. Moja playlista na spotify to połączenie muzyki klasycznej, filmowej, disneya, a także metalu. Zwłaszcza gotyckiego i symfonicznego.
 4. Nienawidzę surowej marchwi i soku marchewkowego. Od dzieciństwa nie jestem w stanie tego zdzierżyć, dlatego też nigdy nie byłam fanką kubusiów. 
 5. Przez 4 lata trenowałam taekwondo i byłam na kilku zawodach. 
 6. Nigdy nie lubiłam High School Musical ani Zmierzchu. Najciekawszy moment Zmierzchu był dla mnie tuż przed napisami końcowymi. 
 7. Nie przepadam za sciencie fiction wolę fantasy.
 8. Nigdy nie interesowałam się modą i nie lubię się malować, nawet paznokci. Muszę mieć naprawdę nastrój by to robić. 
 9. Przez pewien czas nagrywałam podcasty stojąc w szafie. Rozkładałam pod mikrofon koc i starałam się mówić jednocześnie trzymając ubrania by mi nie spadały na głowę i laptopa. 
 10. Nie mam ręki do kwiatów. Kiedyś ususzyłam kaktusa. 
 11. Nienawidzę szyć. Wychodzi mi to pokracznie i sprawia mi to dużo trudności, ale raz na jakiś czas (zazwyczaj raz do roku) bierze mnie by zrobić jakiś ambitny projekt. W tym roku zgodnie z życzeniem syna zrobiłam mu strój pająka na bal karnawałowy, a w zeszłym roku uszyłam pluszowego królika z jego starych śpiochów. 
 12. Bardzo szybko czytam. Mój rekord to przeczytanie ostatniej części Harrego Pottera w Sylwestra (tak wiem, to był szalony sylwester).
 13. Jestem połączeniem lenistwa z bycia ambitną i kreatywną. Wielu rzeczy mi się nie chce, stąd też nie lubię między innymi makijażu, bo nie chce mi się potem tego wszystkiego zmywać, nie lubię intensywnie ćwiczyć itp. Ale jeśli wpadnę na jakiś pomysł i mam ochotę coś zrobić, to czasami muszę się powstrzymywać, by nie rzucić wszystkiego i robić to co chcę, tylko dokończyć to co muszę. 
 14. Nie lubię neonowych kolorów. Chociaż i tak ostatnimi czasy zaczynam ubierać się śmielej (więcej kolorów i wzorów) to i tak, jeśli coś mi się nie podoba, to nie ma mowy bym to założyła. 
 15. Staram się mieć zawsze przygotowane co najmniej 2 odcinki podcastu do przodu.
 16. Nienawidzę się spóźniać i robić rzeczy na ostatnią chwilę. Wolę być za wcześnie i czekać pół godziny, niż się stresować, że mogę się spóźnić 5 min.
 17. Nienawidzę igieł. Raz pielęgniarka podczas szczepienia w szkole zostawiła mi strzykawkę wbitą w ramie i sobie poszła. 
 18. Kolor czerwony nie jest moim ulubionym, mimo, iż kojarzy się z moim podcastem. Wybranie tego koloru było przypadkowe, po prostu spodobało mi się to zdjęcie, które wykorzystuje jako okładkę.
 19. Uwielbiam przebierankowe imprezy. Moi przyjaciele organizują najlepsze. Do tej pory mieliśmy imprezę o tematyce morskiej, olimpu, słowiańska, kicz party, prl, lata 20 i wiele innych. Czasami nawet, były takie, gdzie mój przyjaciel wymyślał całe historie i postacie w które się wcielaliśmy.
 20. Lubię prasować ubrania, jest to dla mnie mega satysfakcjonujące. Stety niestety, ale za często tego nie robię, bo nie mam czasu, a nie jest to dla mnie priorytet. Wolę swój czas poświęcić na inne rzeczy.
 21. Jakbym miała wybrać słodkie vs wytrawne, to raczej bym wybrała słodkie. 
 22. Nie lubię smaku i zapachu gumy balonowej.
 23. Moje poglądy na przestrzeni lat bardzo ewoluowały i jestem z siebie dumna. 
 24. Moją ulubioną książką jak byłam mała (okres przedszkolny) był  Pechowy dzień królika  z serii o Kubusiu Puchatku, to była pierwsza książka, którą znałam na pamięć.
 25. Uważam, że edukacja (nie mówię tu stricte o szkolnej) jest bezcenna. Dużo inwestuję w siebie i chętnie kupuję książki również dla mojego dziecka. Tylko w moim pokoju w domu rodzinnym miałam ich chyba z 100-200. 

Dobra to tyle na dziś, mam nadzieję, że choć trochę mnie teraz lepiej znacie.