Książki, podcasty, kroczek po kroczku

Jak osiągać więcej dzięki samokontroli – Siła woli

Dzisiaj recenzja jednych z lepszych książek rozwojowych, które miałam przyjemność czytać, a mianowicie Siła woli – Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej, autorstwa Kelly McGonigal. 

Lekka, z poczuciem humoru, a jednakże zawierająca dużo wartościowych treści. To co jest u mnie zawsze na plus, a mianowicie bibliografia, która znajduje się po każdym rozdziale. Dla mnie jest to sygnał, że autorka wie o czym mówi i ma na wszystko potwierdzenie. 

Kolejnym plusem są zadania, zwane eksperymentami, które pomagają osiągnąć założenia, które na początku książki czytelnik sobie stawia. Oprócz tego mamy ciekawostki, które są dodatkową porcją wiedzy dla nas. Oprócz tego, że pojawiają się w trakcie książki, to przy każdym podsumowaniu rozdziału mamy zbiór wszystkich eksperymentów i ciekawostek, a także krótkiego omówienia czego rozdział dotyczył. 

Z książki dowiemy się jak nasza fizjologia, w tym kwestia poziomu cukru i aspekty psychologiczne wpływają na naszą siłę woli. Między innymi autorka wyjaśnia jak nasze poczucie szlachetności i moralnych działań wpływa na to, że gorzej radzimy sobie z żądzami, czy też dlaczego najdroższy czas antenowy jest po wiadomościach, gdy dostajemy serię strasznych newsów ze świata. Dowiadujemy się również jak wspomagać naszą siłę woli chociażby poprzez przypominanie sobie kiedy udało nam się oprzeć jakiejś pokusie. 

Nie chcę za dużo spoilerować, ale to jest jedna z tych książek, gdzie mam zapisane masę ciekawostek. Całym sercem polecam wszystkim, którzy zastanawiają się, czemu znów nic nie wyszło z tej diety, albo czemu nie widzimy postępów w realizowaniu swoich celów. 


„Siła woli” Kelly McGonigal